geri

bir tuhaf söz dizimi, saçılmış sözcüklerden ibaret aslında ve seninle anlam kazanacak yalnızca

13/08/2012
"bu bir tuhaf söz dizimi, saçılmış sözcüklerden ibaret aslında ve seninle anlam kazanacak yalnızca."

küçük harfler kullanmaya başlayalı ne kadar zaman oldu hatırlamıyorum. küçük harflerle düşünmeye başladığımdan beri olsa gerek bir canavar yaşıyor beynimde. yalnızca düşüncelerden yaratılmış hayat. birbirine dönüşebilen semboller oluşturuyorum düşüncelerimle. yanılsamalar yaratıyorum ve bunları paylaşmayı borç biliyorum. pek azımız gibi farkındayım bu yanılsamaların.

öyle kolay ki kandırmak birbirimizi, art arda gösterilen ayrık görüntüleri sürekli hareketler olarak algılayabiliyoruz. zaten her şey algılarımızda gizli değil mi? algıları etkileyebilmek ve etkenleri kontrol edebilmek bizi güçlü kılıyor. geceler boyu usanmadan kod yazmamın sebebi bu güce ulaşma tutkusu belki de.

bilgiye aç, bilgiye doyumsuzum. bu doyumsuzluk beni güçsüz kıldığı gibi, güç peşinde koşmak da bilgiye ulaşmamı sağlıyor bir anlamda.

görece geç tanıştım benim gibilerle. ama sonra tanımadığım, giz dolu bir dünya açıldı önümde. büyülüydü herşey. ne az şey bildiğimi farkettim bu yeni dünyada ve asla "biliyorum" dememeyi öğrendim. iletişim kurduğum her yeni insan ne çok şey kattı bana. insanlar da büyülüydü bu dünyada. aralarına girmek istedim. girdim de... ama hala eksik hissediyorum kendimi, hala hiçbir şey bilmiyorum.

huzursuzum. aldığım kadar veremediğimi düşünüyorum. borçluyum. yeterince iyi olmadığımı düşündüm hep ve hala düşünüyorum.

düşünceler bilgiye, bilgi de her şeye dönüşebiliyor. bu yüzden bilgi günümüzde en değerli olgu sayılıyor. o halde düşünelim. tüm engellere rağmen düşünmeye devam edelim. ölü ozanlar derneği filminden bir alıntı yaparak "dünyanın şiirine bir iki dize de biz katkıda bulunalım" diyorum. bu satırlar karanlık odamdan bir haykırış, bir çağrı... gelin içinizdeki, beyninizdeki canavarı açığa çıkaralım. bilgi için, kod aşkına...

Follow me on Twitter

yorumlar Disqus aracılığıyla sunulmaktadır